Taką decyzję podjął obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zawnioskowano również o rozpoczęcie procedury prowadzącej do wpisania Puszczy na listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu.

Obradujący w Krakowie Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO zajął się dzisiaj sprawą głośnej wycinki Puszczy Białowieskiej. Eksperci wezwali polski rząd do natychmiastowego zatrzymania wycinki w najstarszych częściach lasu.

Reklamy

Decyzja bazuje na sprawozdaniu niezależnych ekspertów, którzy odwiedzili puszczę w ubiegłym roku. Chodzi dokładnie o badaczy z Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody, przygotowujących raporty, na podstawie których agenda ONZ wydaje swoje decyzje.

Podczas burzliwej decyzji członkowie Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO zwrócili uwagę na to, że polski rząd zezwolił na zwiększenie wycinki puszczy, mimo że nie została przeprowadzona ocena wpływu wycinki na te cechy lasu, dzięki którym została uznana za Światowe Dziedzictwo. Eksperci stwierdzili również, że cięcia w lesie są nadużywane przez polski rząd jako pretekst do wycinki zdrowych i nie stanowiących zagrożenia dla turystów drzew.

 

Co teraz zrobi Jan Szyszko i jego partia? Czy zakwestionuje decyzje komórki podległej ONZ? Ich stosunek do trybunału Konstytucyjnego pokazał, że nie ma dla nich żadnych świętości.

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułRządzący zgrzytają ze złości zębami – Trump zaprosił Lecha Wałęsę na spotkanie
Następny artykułPortal TVP powolał się na satyryczne źródło – internauci bezlitośni