Portal TVP powolał się na satyryczne źródło – internauci bezlitośni

Media nie mogą liczyć na wyrozumiałość internautów. Tym razem nie umknęła im publikacja tvp.info pt. “Deputowana Macrona pogryzła taksówkarza. Nie mogła zapłacić kartą”. – Zaczynam Was mylić ze stronami z fejkowymi newsami albo stronami clickbaitowymi – komentują w mediach społecznościowych.

To, co opisała TVP.Info powołując się na zagraniczne media opisała gazeta satyryczna “Le Canard Enchaine”. Internauci sugerują portalowi, żeby weryfikował informacje z tymi podawanymi przez rzetelne źródła. W nich bowiem, jak tłumaczą, albo w ogóle nie podjęto tematu, albo podawano kilka wersji wydarzeń. Na przykład BBC opisała, że deputowana Leatitia Avia chwyciła taksówkarza za rękę, ale go nie ugryzła.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dziennikarka Beata Biel zwróciła uwagę na brak profesjonalizmu ze strony TVP.info. My jednak się temu absolutnie nie dziwimy. Od czasu przejęcia władzy w TVP przez Jacka Kurskiego z telewizji publicznej odeszło ponad stu dziennikarzy. Zostali zastąpieni przez amatorów, co widać i słychać na każdym kroku.