Ta partia jasno określiła żądania Polski wobec Trumpa – chcą zniesienia wiz!

Jasne deklaracje i twarde formułowanie stanowiska wobec wiz to dobry kierunek w polityce wobec USA. – Oczekujemy od prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa twardej, jasnej i prostej deklaracji w sprawie zniesienia wiz dla Polaków – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak – Kamysz. Jest to oczekiwanie tysięcy osób, które w tej chwili są zmuszane do często upokarzającej i skomplikowanej procedury wizowej.

Naszym zdaniem nie można budować normalnych relacji ze Stanami Zjednoczonymi bez zniesienia wiz dla Polaków. Ta sprawa powinna być priorytetem dla każdego odpowiedzialnego rządu. Skoro Amerykanie stosują wizy wobec nas, być może warto rozważyć wprowadzenie wiz dla nich. Czy będzie im przyjemnie, gdy równie długo postoją w kolejkach, odpowiedzą na setki pytań w konsulacie i przeżyją niepewność wpuszczenia do Polski na naszej granicy po długim locie z USA?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.