Michał Rachoń zaprosił do programu w TVP Info Jacka Posobca. To amerykański dziennikarz, znany przede wszystkim jako… internetowy troll i propagator teorii spiskowych. Tymczasem w Telewizji Publicznej wystąpił w roli eksperta.

Posobiec został przedstawiony w TVP jako autor książki “Citizens for Trump”, twórca filmowy i działacz polityczny partii republikańskiej. W rzeczywistości jest aktywistą “alt-right”, skrajnie prawicowego ruchu, znanego z prowokacji i rozpowszechniania spiskowych teorii. Sławę zdobył głównie dzięki roli w rozpowszechnianiu “MacronLeaks”, wycieku domniemanych wiadomości francuskiego prezydenta w przeddzień drugiej tury wyborów prezydenckich. Sugerował ponadto, że Macron w bardzo młodym wieku został wynaleziony przez elity, które karmią go narkotykami, by “robić z nim co chcą”.

Najpierw TVP użyła fragmentu kabaretu do ilustracji reportażu o uchodźcach, potem na portalu kilka razy zamieszczała fakenewsy, jak ten o Irlandczyku zgwałconym przez orangutana, wczoraj emocjonowała się informacjami z gazety satyrycznej, a teraz korzysta z trolla w roli eksperta. Niestety, tak się dzieje, gdy Jacek Kurski wpuścił do TVP amatorów. I pomyśleć, że kiedyś TVP.info nazywano PGR24. Teraz to jest kabaret24.

Reklamy

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułCzyżby jednak PSL miało rację? Prawie pół miliarda strat w rolnictwie
Następny artykułKolejny Bard rządzących zepsuł żenadometr – internet śmieje się z Andrzeja Rosiewicza