Powstał parlamentarny zespół do zbadania największej afery finansowej w Polsce

Czyżby szykowała się największa afera finansowa w Polsce? Posłowie Nowoczesnej powołali specjalny parlamentarny zespół do zbadania sprawy tzw. SKOKów. Z aferą może być związany m.in. wpływowy senator PiS. Jesteśmy bardzo ciekawy jak na zespół zareagują inne ugrupowania parlamentarne. Sprawa ta wymaga bowiem bez wątpienia zbadania a do tej pory prokuratura pod nowym ministrem nie była zbyt aktywna. Czy to tylko zbieg okoliczności czy może jednak polityczne naciski? Nowoczesna ma to wyjaśnić.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Powołujemy zespół ds. wyjaśnienia sprawy SKOK-ów. Podpisało się już 22 posłów, ale lista jest otwarta. Wszystkich tych, którzy chcą wyjaśnić tę największą w historii Polski aferę finansową. – powiedział na spotkaniu z mediami w Sejmie Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.

Mowa o miliardowych przekrętach, niejasnych powiązaniach ze światem przestępczym oraz dawnymi służbami specjalnymi. Sprawa ta może być bardzo niewygodna dla ugrupowania rządzącego, bo mówi się o związkach z nią prominentnych działaczy PiS. Zespół ma między innymi zająć się badaniem tych powiązań. Wystąpił już do prokuratury o szczegółowe informacje na temat blisko 40 śledztw.

Sprawę będziemy monitorować.