[Counter-Box id="1"]

Rozpoczęła się 26. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Ojciec Rydzyk poruszał tematy polityczne. Jednak najostrzejsze słowa padły pod adresem mediów. Dostało się też “dobrej zmianie”.

Sympatycy Radia Maryja przybyli w sobotę wieczorem z doroczną dwudniową pielgrzymką na Jasną Górę. Po mszy świętej mówił z ołtarza Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta kolejny raz skrytykował firmy państwowe, spółki skarbu państwa za to, że nadal wykupują reklamy w mediach liberalno-lewicowych.

Reklamy

– One są bardzo dobre technicznie. Oni mają dużo pieniędzy. Są takie centrale, które jeszcze dają pieniądze, ogromne pieniądze. I oni jeszcze zarabiają na tych naiwnych Polakach. A reklamy ile dostają – ocenił.

– Mimo że jest ta “dobra zmiana” w Polsce, to dają im te reklamy i dają, my ze spółek Skarbu Państwa mamy mniej niż kot napłakał. Ale TVN dostaje i inni – stwierdził o. Rydzyk.

– Niby chcą dobrze a z drugiej strony nóż w plecy. Na te media złe dają dalej – mówił. I pytał na koniec: “Czy to jest dobrze? Czy to jest dobra zmiana? Kto to robi? Jak tacy są ci w tych spółkach szefowie, to trzeba ich zmienić”.

– Jak oglądacie te TVN-y, te inne – już nie będę wymieniał wszystkich, żeby im reklamy nie robić – te wszystkie media, w których tylko nienawiść sączą do Polaków, do Polski, do Kościoła, do Radia Maryja też, to oglądajcie też Telewizję Trwam i czytajcie porządną prasę. Pisma katolickie do ręki w każdą niedzielę, kochani. “Nasz Dziennik” do ręki – mówił z ołtarza.

Skrytykował rownież PiS za niewierność małżeńską. Nagle odezwał się do jednego z senatorów. “O, pan senator!”.

– Z żoną? A żona pierwsza i ostatnia? – spytał. I kontynuował myśl dalej: “Bo w tym PiS-ie to też różnie: drugie, trzecie żony… Na tę prawicę też patrzcie, czy to jest naprawdę prawe”.

– Patrzcie dobrze, bo jak żonie niewierny, to myślicie, że wyborcom będzie wierny… Myślałby kto! – dodał na koniec.

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułCoraz więcej osób nie chce oglądać TVP – stewardesa u dentysty poprosiła o zmianę stacji
Następny artykułPrzyganiał kocioł garnkowi, czyli jak minister nie płacił abonemntu