20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaKukizAbsurd! Poseł Kukiz 15' chce jeszcze więcej znaków drogowych

Absurd! Poseł Kukiz 15′ chce jeszcze więcej znaków drogowych

Kierowcy znają to aż za dobrze. Polskie drogi roją się od znaków, często poustawianych bez ładu i składu w niewielkiej odległości od siebie. Tymczasem poseł Andrzej Kobylarz z Kukiz’15 chce by znaków było… jeszcze więcej. Złożył w tej sprawie interpelację do ministra Adamczyka, odpowiedzialnego m.in. za infrastrukturę. Argumentacja posła jest dość typowa, chodzi mu oczywiście o bezpieczeństwo. Ale czy na pewno dodatkowe znaki je poprawią? 

Z całą pewnością pomysł wygeneruje kolejne olbrzymie koszty w systemie utrzymania dróg. Ustawienie znaku jest objęte procedurami i wymaganiami, które są po prostu drogie. Dokumentacja, ustawienie znaku, jego utrzymanie, wymiana jeśli się zniszczy – na to wszystko trzeba dużych pieniędzy. Miłośnicy teorii spiskowych wierzą święcie, że to jest właśnie powód, dla którego w Polsce jest taki nadmiar oznakowania i ktoś sobie na tych znakach robi świetny biznes. 
Naszym zdaniem pomysł posła Kobylarza jest absurdalny a rzekomo antysystemowa partia się w ten sposób ośmiesza. Bezpieczeństwa nie zmienia się tabliczkami czy kolejnymi przepisami. Tych mamy już aż nadto. Potrzeba raczej działania odwrotnego, uproszczenia przepisów i zmniejszenia ogromnej ilości znaków zbędnych. A poprawa bezpieczeństwa na drogach lokalnych wynikać będzie z przeniesienia z nich ruchu tranzytowego. 
Ale my już wiemy jak poseł wpadł na ten pomysł…

Musisz o tym wiedzieć!