27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePowariowali! Chaos komunikacyjny przez partyjny wiec PiS

Powariowali! Chaos komunikacyjny przez partyjny wiec PiS

Część ulic wokół Pałacu Prezydenckiego zamknięta. Ludzie mają tego dosyć. Trwają przygotowania do obchodów 87. miesięcznicy smoleńskiej. Ulicą nie mogą przejechać autobusy, samochody i rowerzyści, problem z przejściem mają nawet mieszkańcy okolicznych kamienic.

Ulice zostały zablokowane w nocy niedzieli na poniedziałek. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że właściciele samochodów zaparkowanych na zamkniętych ulicach nie mogą dostać się do swoich pojazdów i nimi odjechać. Takich obostrzeń nie było przy poprzednich miesięcznicach. Środki zastosowane przed 87. miesięcznicą mają związek z zapowiedziami organizacji kontrmanifestacji, na której swoją obecność zapowiedzieli m.in. były opozycjonista Władysław Frasyniuk i poseł Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci). Pojawić się miał również były prezydent Lech Wałęsa, ale w sobotę trafił do szpitala w związku z problemami kariologicznymi. Jego obecność jest w tej chwili mało prawdopodobna.

Reklamy

Nie zmienia to faktu, że Krakowskie Przedmieście jest bardziej zablokowane niż podczas niedawnej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa, a także podczas wielu wizyt papieskich.

Źródło: Polsat, twitter

Musisz o tym wiedzieć!