[Counter-Box id="1"]

Część ulic wokół Pałacu Prezydenckiego zamknięta. Ludzie mają tego dosyć. Trwają przygotowania do obchodów 87. miesięcznicy smoleńskiej. Ulicą nie mogą przejechać autobusy, samochody i rowerzyści, problem z przejściem mają nawet mieszkańcy okolicznych kamienic.

Ulice zostały zablokowane w nocy niedzieli na poniedziałek. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował, że właściciele samochodów zaparkowanych na zamkniętych ulicach nie mogą dostać się do swoich pojazdów i nimi odjechać. Takich obostrzeń nie było przy poprzednich miesięcznicach. Środki zastosowane przed 87. miesięcznicą mają związek z zapowiedziami organizacji kontrmanifestacji, na której swoją obecność zapowiedzieli m.in. były opozycjonista Władysław Frasyniuk i poseł Stefan Niesiołowski (Europejscy Demokraci). Pojawić się miał również były prezydent Lech Wałęsa, ale w sobotę trafił do szpitala w związku z problemami kariologicznymi. Jego obecność jest w tej chwili mało prawdopodobna.

Reklamy

Nie zmienia to faktu, że Krakowskie Przedmieście jest bardziej zablokowane niż podczas niedawnej wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa, a także podczas wielu wizyt papieskich.

Źródło: Polsat, twitter

Poprzedni artykułInternet nie zapomina – miały być ulgi i obniżki jest podwyżka
Następny artykułCóż za hipokryzja. Reklama sprzed dwóch lat obiecywała co innego