Polska potrzebuje miast na miarę XXI wieku. Dobrze skomunikowanych, z czystym powietrzem, dającym szanse rozwoju i edukacji. To bardzo pozytywny program, który powinien przyciągnąć młodych, dobrze wykształconych wyborców, którzy chcą zmian i przyspieszenia rozwoju. Taki pomysł na samorządową kampanię wyborczą przedstawiła w Płocku Nowoczesna.

– Chcielibyśmy, żeby te osoby były młode duchem, które wnosiłyby nową energię. Jestem przekonany, że w wielu miastach polskich potrzebne są nowe pomysły, nowe inicjatywy, nawet, jeżeli jesteśmy dotychczas zadowoleni z tego, co prezydenci zrobili – powiedział na spotkaniu z mediami lider Nowoczesnej, Ryszard Petru.

Reklamy

Naszym zdaniem Polsce potrzeba odważnej wizji rozwoju, która daleko wykracza poza odwoływanie się do historii czy tradycji. Powinniśmy być dumni nie tylko z tego jacy byliśmy, ale też z naszych własnych osiągnięć. Wybory samorządowe są poza tym ważnym sprawdzianem przez wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Kampania wyborcza ruszy już na jesieni i możemy spodziewać się wielu ciekawych pomysłów. Wygrają ci, którzy są w stanie przekonać do siebie elektorat i przedstawiają spójną wizję rozwoju lokalnych społeczności.

Natomiast już dzisiaj możemy się spodziewać, że przegra wizja forsowana przez PiS, w której samorząd traci na znaczeniu a większość decyzji podejmowana jest przez urzędników z Warszawy.

Poprzedni artykułPiS twierdzi, że opłata paliwowa to podatek prospołeczny. Taksówkarze w szoku!
Następny artykułNiesiołowski mocno o Schetynie: ma charyzmę turkucia podjadka