Pierwsza prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf jest przerażona zmianami. „Sąd Najwyższy staje się sądem przy ministrze sprawiedliwości; najbardziej niepokoi bardzo duża władza ministra nad sędziami; to jest groźne” – powiedziała I prezes SN i poinformowała też o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia sędziów SN.

Prezes podkreśliła, że jest po pierwszej wstępnej lekturze projektu. Oceniła, że zmienia on w zasadniczy sposób charakter SN. Gersdorf podkreślała, że w jej przekonaniu chodzi o zamiany kadrowe. „Do tego zmierza cały ten projekt zaprezentowany przez posłów PiS” – powiedziała. W jej ocenie projekt zmierza do szerokiego podporządkowania SN ministrowi sprawiedliwości. – To w moim przekonaniu wykracza poza trójpodział władzy – stwierdziła profesor Gersdorf.

Reklamy

A my pytamy: Czy nikt z prawników do tej pory naprawdę nie widział, że Zbigniew Ziobro, magister prawa, który po ukończeniu aplikacji prokuratorskiej nigdy nie pracował jako prokurator ani asesor prokuratury dąży do podporządkowania sobie sądów?

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułWizyta w afrykańskiej fabryce Ursusa kosztowała ćwierć miliona
Następny artykułNiedowiary, co powiedział ten ekonomiczny ignorant z PiS