Za kilka tygodni poznamy treść ustawy abonamentowej. „Projekt jest na razie konsultowany roboczo” – stwierdził wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

Chodzi o tzw. ustawę PIT-KRUS, czyli nową systemową ustawę abonamentową, która ma polegać na tym, że opłata ta będzie pobierana od każdego płatnika PIT lub KRUS w wysokości ok. 8 zł miesięcznie. – Projekt jest na ukończeniu, konsultujemy go roboczo i spodziewamy się, że w ciągu kilku tygodni będziemy gotowi go pokazać i wszcząć proces legislacyjny – twierdzi Lewandowski.

Reklamy

Dopytywany, kiedy będzie znana ostateczna wartość opłaty abonamentowej wyznał, że „wysokość opłaty powinna wynosić tyle, by suma zebranych opłat nie przekroczyła 3 mld zł”. – Takie są warunki udzielania pomocy publicznej. Według naszych wstępnych szacunków, będzie to właśnie około 8 zł, ale o tym zdecyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – dodał wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Lewandowskiemu trudno było w tej chwili ocenić, kiedy projektem tzw. ustawy „PIT-KRUS” mógłby zająć się rząd. – Wszystko zależy od tego, jakie będą uwagi do projektu. Poza tym trzeba pamiętać, że procedura legislacyjna jest dosyć sformalizowana, a w ministerstwie mamy zasadę, by nie skracać ścieżek, bo daje to gwarancję, że ustawa będzie dobrze przygotowana – powiedział wiceminister.

A internauci już odpowiadają.

Źródło: dziennik, twitter

Poprzedni artykułMroczne tajemnice Kukiz’15. Kim tak naprawdę jest Stanisław Tyszka?
Następny artykułRządzący mają wielkim problem. Cała opozycja razem przeciwko władzy totalitarnej PiS.