26 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAle oni drenują kieszenie Polaków. Teraz podatek na propagandę?

Ale oni drenują kieszenie Polaków. Teraz podatek na propagandę?

Za kilka tygodni poznamy treść ustawy abonamentowej. „Projekt jest na razie konsultowany roboczo” – stwierdził wiceminister kultury Paweł Lewandowski.

Chodzi o tzw. ustawę PIT-KRUS, czyli nową systemową ustawę abonamentową, która ma polegać na tym, że opłata ta będzie pobierana od każdego płatnika PIT lub KRUS w wysokości ok. 8 zł miesięcznie. – Projekt jest na ukończeniu, konsultujemy go roboczo i spodziewamy się, że w ciągu kilku tygodni będziemy gotowi go pokazać i wszcząć proces legislacyjny – twierdzi Lewandowski.

Reklamy

Dopytywany, kiedy będzie znana ostateczna wartość opłaty abonamentowej wyznał, że „wysokość opłaty powinna wynosić tyle, by suma zebranych opłat nie przekroczyła 3 mld zł”. – Takie są warunki udzielania pomocy publicznej. Według naszych wstępnych szacunków, będzie to właśnie około 8 zł, ale o tym zdecyduje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – dodał wiceszef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Lewandowskiemu trudno było w tej chwili ocenić, kiedy projektem tzw. ustawy „PIT-KRUS” mógłby zająć się rząd. – Wszystko zależy od tego, jakie będą uwagi do projektu. Poza tym trzeba pamiętać, że procedura legislacyjna jest dosyć sformalizowana, a w ministerstwie mamy zasadę, by nie skracać ścieżek, bo daje to gwarancję, że ustawa będzie dobrze przygotowana – powiedział wiceminister.

A internauci już odpowiadają.

Źródło: dziennik, twitter

Musisz o tym wiedzieć!