„Złożony w Sejmie przez PiS projekt ustawy o Sądzie Najwyższym jest sam w sobie i w swoich założeniach 'esencją patologii'” – twierdzi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Mowa o projekcie nowej ustawy o SN, autorstwa PiS, który pojawił się na stronach Sejmu w środę późnym wieczorem. Zakłada on utworzenie trzech nowych Izb SN, modyfikacje w powoływaniu sędziów SN i umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku.

Reklamy

Kosiniak-Kamysz stwierdził w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że zaprezentowany przez PiS projekt ustawy o Sądzie Najwyższym jest sam w sobie i w swoich założeniach „esencją patologii”. „Pod płaszczykiem porządkowania spraw w polskich sądach, pod płaszczykiem dochodzenia sprawiedliwości i prawa dochodzi do dewastacji” – powiedział szef PSL i zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Panie prezesie Kaczyński więcej odwagi – niech pan zlikwiduje Sąd Najwyższy i wszystko będzie jasne!”

Lider PSL zapowiedział, że w przyszłości, po wyborach parlamentarnych, przywrócony zostanie Sąd Najwyższy „w jego niezależności i niezawisłości”.

„A dzisiaj otwórzcie pole i zagrajmy w otwarte karty. Koniec z tą obłudą, koniec z tym udawaniem, koniec z tym wszystkim co robicie, że zmieniacie ustrój sądowy po to, żeby obywatele czuli się bardziej bezpieczni. Nie, zmieniacie po to, żeby go w 100 proc. zawłaszczyć tylko powiedzcie chociaż raz prawdę” – powiedział szef ludowców pod adresem rządzących.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułOburzające. Zalewska nie chce uczyć polskich dzieci na emigracji
Następny artykułKompromitacja TVP na Twitterze. Internauci bezlitośni w swoich komentarzach