[Counter-Box id="1"]

Profil Minimalistycznasatyra na Facebooku odsłonił całą obłudę polskiej polityki przedstawiając niezwykle trafną diagnozę stanu sceny politycznej.

“Polskie partie zawsze mają w nazwie to, czego im najbardziej brakuje? PiS ma gdzieś prawo i sprawiedliwość, PO olewa obywateli, Nowoczesna ma poglądy XIX wiecznego fabrykanta, Razem nie ma z kim się dogadać i zawsze jest samo, Wolność (tam gdzie jest Korwin) głosi poglądy poganiacza niewolników, SLD nie jest ani demokratyczne, ani lewicowe i nawet Kukiz to nie Kukiz tylko zbieranina faszystów i innych dziwnych ludzi. Tylko PSL to PSL.
Nie zgadzamy się co prawda ze wszystkimi tezami, postawionymi powyżej, ale naszym zdaniem autor tej notki niezwykle trafnie dostrzegł zjawisko zafałszowywania pojęć, które pojawiło się kilka lat temu w polityce. Zmiany nazw partii (Porozumienie Centrum), ukrywanie mrocznej przeszłości swoich członków (sporo członków PiS ma swój rodowód w niesławnej pamięci Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej) czy udawanie kogoś kim się nie jest (narodowi socjaliści lubią gdy nazywa się ich prawicą). To wszystko ma ukryć przed wyborcami prawdziwe cele i pragnienia partyjnych liderów. 
Źródło: Facebook
Poprzedni artykułTego nie przewidzieli. Książka o Macierewiczu wyprzedana na pniu
Następny artykułMroczne tajemnice Kukiz’15. Kim tak naprawdę jest Stanisław Tyszka?