Kancelaria Sejmu wyciągnie najsurowsze konsekwencje wobec strażnika, który nietrzeźwy pełnił służbę w Sejmie — poinformował PAP dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

O sytuacji informowała opozycja KOD i Obywatele RP, wobec których Straż Marszałkowska podejmowała w czwartek interwencję.
W odpowiedzi na to Andrzej Grzegrzółka w rozmowie z PAP stwierdził: “To sytuacja trudna, nad którą wypada wyrazić ubolewanie. Służba w Straży Marszałkowskiej to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, ale też wielki – szczególnie w ostatnim czasie – swego rodzaju sprawdzian z szacunku dla służby, fachowości i profesjonalizmu. Jeden ze strażników tego sprawdzianu nie zdał.”

Reklamy

W czwartek wieczorem obradowała senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, która zajmowała się dwoma nowelizacjami: o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych. Na posiedzeniu obecni byli też przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji oraz Obywateli RP, zaproszeni przez senatorów Platformy. Wieczorem przedstawiciele KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych, że niektórzy z nich zostali w czwartek niewpuszczeni lub nawet wyniesieni z terenu Sejmu przez Straż Marszałkowską.

W wydanym w piątek oświadczeniu ruch Obywatele RP napisał:
“W skandalicznej interwencji Straży Marszałkowskiej uczestniczył pijany strażnik. Brawo Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Strażnika przebadała policja, alkomat wykazał zawartość 0,78 promila alkoholu we krwi.
Pijany pracownik krzyczał, że obywatelki i obywatele RP chcieli mu zabrać broń.
Nawet nie wiemy jak to skomentować.
Obywatele RP wykonali akt obywatelskiego nieposłuszeństwa, wchodząc na teren Sejmu, w związku z niekonstytucyjną nowelizacją ustawy o KRS.”

Źródło: PAP, ObywateleRP.org

Poprzedni artykułRządzący mają wielkim problem. Cała opozycja razem przeciwko władzy totalitarnej PiS.
Następny artykułWygląd nowego dowódcy w wojsku zszokował internautów. Pytają o wynik testu sprawnościowego