Ze strachu przed gniewem społeczeństwa i spadkiem poparcia w kolejnych wyborach PiS wycofało się z pomysłu wprowadzenia opłaty paliwowej i ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Zapewne wpływ na decyzje miał fakt, że media przypomniały prezesowi jego słowa sprzed lat i słynne zdjęcie z kanistrem.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował w poniedziałek, że zapadła decyzja o wycofaniu projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych. Złożony przez grupę posłów PiS projekt, wprowadzał opłatę paliwową, z której miała być finansowana m.in. budowa dróg lokalnych.

Reklamy

Dziś rano gościem Polskiego radia była szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek. Pytana o to, dlaczego PiS wycofał się z projektu ustawy dotyczącego opłaty paliwowej powiedziała: “My słuchamy ludzi, to był projekt poselski, którego celem było zwiększenie liczby pieniędzy do 5 mld zł na drogi samorządowe, bo kiedy rozmawia się z samorządowcami, a także mieszkańcami miast gminnych, powiatowych, to słyszy się, że drogi są dziurawe, a samorządy niestety nie mają wystarczającej ilości pieniędzy na to, żeby te remonty samodzielnie przeprowadzać.”

A nie chodziło przypadkiem o to zdjęcie?

Źródło: PAP, Polskie Radio

Poprzedni artykułBoją się zamieszek – wprowadzili poprawki. PiS drży przed utratą władzy
Następny artykułZaczyna się państwo policyjne? Na salę sejmową wprowadzono Straż Marszałkowską