Prorządowe media dwoją się i troją by dyskredytować działania opozycji. Niekiedy jednak im się nie udaje, tak jak w przypadku Doroty Stalińskiej. Ta utalentowana aktorka i poetka miała wspaniałe wystąpienie pod Sejmem, w czasie którego bez owijania w bawełnę mówiła co sądzi o zamachu na niezależność sądów. “Żyjemy w świecie, w którym garstka ludzi opętanych paranoidalną żądzą władzy od lat systematycznie i konsekwentnie wpycha nas w otchłanie średniowiecza i totalitaryzmu” – mówiła z pasją Stalińska.

Przemówienie, ocenione przez obserwatorów jako porywające niezwykle trafne, musiało być bardzo zaboleć ugrupowanie rządowe, skoro na atak personalny w ojca aktorki zdecydował się popularny wśród wyborców PiS portal Niezależna.pl. W swoim artykule, okraszonym niezbyt udanym zdjęciem aktorki, redaktorzy przypominają historię ojca Doroty Stalińskiej i jego pracę zawodową. Janusz Staliński był inżynierem budowy okrętów, rektorem Politechniki Gdańskiej, a także posłem na Sejm PRL VI kadencji.

Obłudę takiego postępowania natychmiast obnażyli internauci, którzy na popularnym portalu społecznościowym komentowali to między innymi w taki sposób:

Reklamy

“No jak tak można. Laureatka prestiżowych nagród, m.in. im. Z. Cybulskiego tygodnika „Ekran”. W 1976 debiutowała w filmie Człowiek z marmuru, grała m.in. w Seksmisji. Wydała trzy tomiki wierszy: Pożyczone natchnienie, Niewierny czas i Agape. Jest jedną z trojga Polaków, obok Lecha Wałęsy i Jana Pawła II, których zdjęcia pojawiły się na okładce amerykańskiego tygodnika Newsweek. We wrześniu 1985 tygodnik ten opublikował materiał o światowej popularności fitnessu. […] Dobrze, że Niezależna to ujawniła!”

Inny internauta podkreślał hipokryzję argumentacji Niezależnej:

“Syn SB-eka Ryszard Terlecki to szef klubu PIS a na manifestacji KOD przemawiała uczestniczka Powstania Warszawskiego. Skończmy z tymi argumentami z SB-eka, trzeba mówić o tym co się dzieje w kraju a nie o tym jakiego kto miał ojca, brata czy dziadka.”

Jak wyglądało przemówienie Doroty Stalinskiej pod Sejmem?

https://www.youtube.com/watch?v=qExlqgSnkWw

Przy okazji dziennikarzom w Niezależnej należy się krytyka nie tylko za formę ataku, ale też wybór zdjęcia do artykułu. Szkalowanie ojca kobiety i pokazywanie jej w niekorzystnym ujęciu to metody bardzo niskiego lotu.
A tak w ogóle to proponujemy zmianę nazwy portalu. Bo od dawna zachodzimy w głowę jak portal zależny od polityków partii rządzącej może nosić nazwę Niezależna.

Poprzedni artykułPropaganda i ściema. Internauci nie zostawiają suchej nitki na TVP
Następny artykułZaskakujące oświadczenie w teatrze i burza oklasków. Artyści przeciwko niszczeniu sądów