Zamach na Sąd Najwyższy i niezależność sędziów ma swoje daleko idące konsekwencje. Gwałtownie zaczynać maleć poparcie dla partii rządzącej także na wsi. Wszystko z powodu konfliktu PiS z Unią Europejską. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego robi wszystko, by Polska w atmosferze gigantycznego skandalu została wyrzucona z Unii Europejskiej. Potwierdziły to dzisiejsze wypowiedzi przedstawicieli władz z Brukseli.

Tymczasem informacja o możliwości zmniejszenia lub całkowitej likwidacji dopłat zszokowała rolników. Wyjście Polski z UE oznaczałoby tragedię dla polskiej wsi, która w dużej części korzysta z dopłat. Przy niskich dochodach i znacząco zwiększających się właśnie cenach za prąd i wodę, pojawiła się kolejna niezadowolona grupa społeczna.

Reklamy

Naszym zdaniem ugrupowanie rządzące uruchomiło lawinę, której niszczące dla społeczeństwa efekty są trudne do oszacowania. Państwo PiS w ostatecznym rozrachunku to państwo chaosu, fatalnej edukacji a przede wszystkim państwo drogie i nieprzyjazne dla swoich obywateli. Wysoką cenę przyjdzie zapłacić nam wszystkim za te wszystko nacjonalistyczno socjalistyczne pomysły.

Poprzedni artykułPodwójne standardy niezależnej. Co wolno Kaczyńskiemu to nie wolno Michnikowi
Następny artykułZaskakujące wyniki sondażu prezydenckiego w Warszawie. PiS nie ma szans?