22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePonad połowa Polaków ma juz dosyć rządów i dyktatury

Ponad połowa Polaków ma juz dosyć rządów i dyktatury

Ugrupowanie rządzące zaczyna swój upadek? Tak przynajmniej wynika z sondażu IBRIS dla Onetu, który pokazał, że ponad połowa Polaków jest przeciwna rządom Prawa i Sprawiedliwości i ma dość niszczenia państwa, w którym żyje. Jednocześnie wyjątkowo dużo osób deklarowało chęć wzięcia udziału w wyborach. A to dla PiS bardzo zła wiadomość.

52,6 proc. badanych określiło siebie jako przeciwników rządów Prawa i Sprawiedliwości – z zaznaczenie, że takie przekonanie w sposób „zdecydowany” wyraża prawie 36 proc. ankietowanych, natomiast nieco ponad 17 proc. zadeklarowało się jako „raczej przeciwni” wobec rządu Beaty Szydło. Jednocześnie ankietowani nie potrafili jednoznacznie stwierdzić, które rządy oceniają lepiej, obecne, czy PO-PSL. Największym poparciem PiS cieszy się aktualnie wśród osób po 70. roku życia. Zwolennicy rządu Prawa i Sprawiedliwości łącznie stanowią ponad 38 proc. z ankietowanych osób. Jako „zdecydowany zwolennik” określiło się jednak niewiele ponad 22 proc.

Reklamy

Najwyraźniej ludzie mają już dość rządów i perspektywy dyktatury. Atmosfera konfliktu wyraźnie nie podoba się społeczeństwu.

Źródło: onet

Musisz o tym wiedzieć!