Krakowski biskup Tadeusz Pieronek udzielił obszernego wywiadu krakowskiej gazecie. Biskup odniósł się w nim między innymi do ostrego konfliktu politycznego wokół sądownictwa. “To jest operacja na żywym organizmie społecznym. Operacja dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery – powiedział.

Bp Tadeusz Pieronek w rozmowie z reporterem Jackiem Gądkiem stwierdził, że społeczna nauka Kościoła “wyraźnie mówi, że kwestia ustroju społecznego jest wyborem społeczeństwa. Mogą się w takim ustroju dziać także rzeczy sprzeczne z moralnością chrześcijańską – wtedy jednak Kościół ma obowiązek zająć stanowisko, aby uświadomić wiernym, że nie jest to dla nich dobra droga.”

Reklamy

Na pytanie o rewolucję w sądownictwie odpowiedział, że: “To, co stało się w stosunku do polskiego sądownictwa, jest operacją na żywym organizmie społecznym. Operacją dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery.”

Biskup bardzo krytycznie ocenił też słowa Jarosława Kaczyńskiego o “mordach zdradzieckich” i oskarżeniu opozycji o zamordowanie brata: “Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna. – powiedział biskup i dodał: “Według mojej wiedzy prokuratura powinna się tym zająć i to z oskarżenia publicznego.”

Źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułSpindoktorzy PiS kompletnie zgłupieli. Społeczne protesty tłumaczą spacerem i Sorosem
Następny artykułBiałorusini świetnie zarabiają na zakazie eksportu żywności na Wschód. Polskie jabłka trafiają do Rosji.