24 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieBiskup bardzo krytycznie o PiS: "to operacja na żywym organizmie społecznym"

Biskup bardzo krytycznie o PiS: „to operacja na żywym organizmie społecznym”

Krakowski biskup Tadeusz Pieronek udzielił obszernego wywiadu krakowskiej gazecie. Biskup odniósł się w nim między innymi do ostrego konfliktu politycznego wokół sądownictwa. „To jest operacja na żywym organizmie społecznym. Operacja dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery – powiedział.

Bp Tadeusz Pieronek w rozmowie z reporterem Jackiem Gądkiem stwierdził, że społeczna nauka Kościoła „wyraźnie mówi, że kwestia ustroju społecznego jest wyborem społeczeństwa. Mogą się w takim ustroju dziać także rzeczy sprzeczne z moralnością chrześcijańską – wtedy jednak Kościół ma obowiązek zająć stanowisko, aby uświadomić wiernym, że nie jest to dla nich dobra droga.”

Reklamy

Na pytanie o rewolucję w sądownictwie odpowiedział, że: „To, co stało się w stosunku do polskiego sądownictwa, jest operacją na żywym organizmie społecznym. Operacją dokonaną przez felczerów i to za pomocą siekiery.”

Biskup bardzo krytycznie ocenił też słowa Jarosława Kaczyńskiego o „mordach zdradzieckich” i oskarżeniu opozycji o zamordowanie brata: „Te słowa są tak obrzydliwe, że każdy człowiek, który ma jakiekolwiek rozeznanie moralne i estetyczne, wie, co o tym myśleć. A jeżeli ktoś zarzuca zbrodnię całej formacji politycznej nie mając na to dowodów, to jest to już sprawa karna. – powiedział biskup i dodał: „Według mojej wiedzy prokuratura powinna się tym zająć i to z oskarżenia publicznego.”

Źródło: gazeta.pl

Musisz o tym wiedzieć!