Po decyzji Prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej zebrał się zarząd partii. Przed siedzibą zebrali się protestujący. Policja zdecydowała o rozpędzeniu.

Film z demonstracji zamieścił na twitterze reporter RMF. Policja zarekwirowała demonstrantom sprzęt nagłaśniający. Wyniosła też jednego z protestujących. Niezwykle brutalnie potraktowano kobietę o kulach. Działacze partii rządzącej opuścili siedzibę bez komentarza.

Reklamy

Naszym zdaniem reakcja Policji mogła nastąpić na wyraźne polecenie któregoś z politycznych przełożonych tej formacji. Nie wiemy czy był to Mariusz Błaszczak, przynaglony przez prezesa PiS, czy może ktoś inny. Ale podstawowym prawem człowieka w kraju demokratycznym jest wolność zgromadzeń i wolność poglądów. Wściekłość z powodu decyzji prezydenta Dudy nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla pacyfikacji strajkujących.

Gorszące sceny, takie jak ze starszą kobietą o kulach czy ponad osiemdziesięcioletnim panu, które widać na powyższych filmach, wydają jak najgorsze świadectwo władzom partii, która mówiła kiedyś o słuchaniu obywateli.

Źródło: twitter

Poprzedni artykułPrezydent Andrzej Duda zdecydował o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS
Następny artykułKarnowski niechcący ujawnił szokującą prawdę o PiS. Im już wtedy chodziło o miliardy złotych!!