18 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMacierewicz jak komuniści. "To tylko garstka ekstremistów"

Macierewicz jak komuniści. „To tylko garstka ekstremistów”

Antoni Macierewicz na antenie TV republika udzielił obszernego wywiadu na temat ostatnich demonstracji. Uznał, że nie są to masowe protesty.

Zdaniem Antoniego Macierewicza nie można nawet mówić o spontanicznych, czy masowych protestach, lecz masowym upowszechnianiu pewnej akcji, która w sposób oczywisty jest sterowana. „Dotychczas nie mieliśmy do czynienia z masowymi protestami. Mieliśmy do czynienia z masowym upowszechnianiem pewnej akcji, która w swoich źródłach była w sposób oczywisty sterowana. W pewnym wymiarze zyskała szersze zaplecze, ale jej istotą było udostępnianie i multiplikowanie przez środki elektroniczne i media działań pewnej grupy, która za cel wzięła sobie obalenie rządu. To nie była chęć dyskusji, jakiejś reformy. Celem był jasno wyrażony. Celem było obalenie rządu i wedle niektórych liderów opozycji zemsta na politykach, którzy chcą dokonać zmiany w Polsce. Tym politykom grożono, mówiono, że będą represjonowani, pójdą do więzienia… Były różne formy gróźb, moim zdaniem karalnych” – mówił minister Antoni Macierewicz.

Reklamy

Wywiad pokazany przez TV republika przytoczył tez portal Niezależna.pl, który od dawna nas fascynuje zwłaszcza swoją nazwą. To jednak naprawdę ironia losu, że portal tak zależny od widzimisię partii rządzącej nosi nazwę niezależna.

I tak na koniec… aż się chce przypomnieć stary dowcip z czasów PRL, który obrazował retorykę komunistów:
Dwóch Polaków – nielegalne zebranie
Dziesięciu Polaków – nielegalne zgromadzenie
Milion Polaków – garstka ekstremistów

Źródło: TV Republika, Niezalezna.pl

Musisz o tym wiedzieć!