Poseł Tarczyński grozi mediom milionowymi karami. A wszystko po to, „by zwalczyć nieprawdę w sferze publicznej”. Zapowiada powstanie projektu o walce z fake newsami.

To ma być projekt ustawy, która wyeliminuje kłamstwo z życia publicznego. Dominik Tarczyński obiecuje, że jesienią gotowy będzie poselski dokument, którego celem ma być walka z tzw. fake newsami. I choć jest to dopiero projekt poseł rzuca już konkretnymi kwotami kar finansowych.

Reklamy

„Za emisję fake newsa telewizjom mogłoby grozić nawet do 3 mln zł kary, niższe ale też dotkliwe, byłyby kary dla portali, np. po kilkaset tysięcy złotych. (…) Tu nie chodzi o to, by ktoś dzięki temu mógł się wzbogacić, lecz o to, by zwalczyć nieprawdę w sferze publicznej.” – powiedział poseł.

Kto miałby oceniać, co jest prawdą, a co jest kłamstwem? Tego poseł PiS na razie nie określił. Podający tę informację dziennik Fakt martwi się o los satyrycznego portalu ASZ:dziennik, a my pytamy, czy nie narazi to na ogromne straty Telewizje Publiczną, która kilkakrotnie podawała jako prawdę newsy z portali satyrycznych, a w swoim czasie użyła kabaretu do ilustracji całkiem poważnego reportażu o emigrantach.

Źródło: Fakt, Sejm

Poprzedni artykułDrożyzna w sklepach! Tak źle nie było nigdy
Następny artykułPiS chce sprzedać Lasy Państwowe? Rządowi brakuje pieniędzy na wydatki!