Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja poinformował o kolejnych reformach jakie jego obóz przeprowadzi w najbliższym czasie. Zapowiedział również reformę prywatnych mediów, którą nazwał… dekoncentracją.

“Idźmy do przodu, w ten sposób, żeby było jasne i to w krótkim czasie, że ta sprawa zostanie załatwiona i będziemy to oznaczało także kolejne sprawy, które mamy do załatwienia, z tych najważniejszych. Sprawa dekoncentracji mediów też będzie załatwiona, choć pewnie też będzie wielki opór” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla telewizji Ojca Tadeusza Rydzyka.

Reklamy

Chodzi o to, by jedna grupa kapitałowa nie mogła uzyskać więcej jak 30% udziałów w rynku. Tu najbardziej ucierpią niemieckie spółki, które – jak przekonuje partia rządząca – mają większość na polskim rynku mediów i kontrolują opinię publiczną.

Opozycja twierdzi, że to próba ograniczenia wolności mediów i słowa w Polsce. Nam to przypomina odwrotność Afery Rywina. Dlatego przypominamy, że umiar potrzebny jest we wszystkim. Także w dekoncentracji.

Źródło: TV Trwam

Poprzedni artykułNie uwierzysz, jak żenujący może być poziom materiału w Telewizji Polskiej
Następny artykułCzy to koniec tanich przejazdów Uberem? Adamczyk grabarzem nowoczesnych usług