Układ rządzący jeszcze się nie otrząsnął z protestów społecznych, wywołanych zamachem na niezależność sądów, gdy cios przyszedł z nieoczekiwanej strony. Z bardzo ostrą krytyką Jarosława Kaczyńskiego wystąpił jeden z najbardziej znanych dziennikarzy, Mariusz Max Kolonko. Oskarżył prezesa PiS o kompletny brak wizji dla Polski i nazwał go politykiem starej daty.

„Nie macie wizji. Boicie się ludzi, boicie się, że ludzie wybiorą nie tych co trzeba. Nie macie wizji i dlatego walczycie o swoje stołki. Jedyna wizja dla pana Kaczyńskiego to jest to jak powiedział: osiem lat rządów. To jest jego wizja. Ja byłem w szoku, jak to!? Osiem lat rządów chciałby rządzić. A ja mówię – a może coś dla narodu?”

Reklamy

https://youtu.be/kvTCfJfI548

Mariusz Max Kolonko skrytykował brak umiejętności Kaczyńskiego do prawdziwego działania na rzecz dobrobytu Polaków: „Pan nie potrafi tego robić. Dlatego uważam, że pan powinien ustąpić. Pan jest politykiem starej daty. Pan się nie nadaje na obecne czasy niestety […] Pana czas minął. – powiedział były korespondent TVP i dodał: “Ja myślę, że Kaczyński już kompletnie stracił kontrolę nad tym co robi. On nie wie, w którym miejscu jest. poświęca ludzi i poświęca ludzi dla realizacji swojej chorej misji […] On nie ma wizji, jego wizja to tylko rządzić.”

Nie pozostaje nam nic innego jak zgodzić się z powyższymi słowami. Jarosław Kaczyński żyje w wyimaginowanym świecie politycznej taktyki i rozgrywek, które nie mają nic wspólnego z działaniem na rzecz rozwoju Polski. Nowe podatki, podwyższanie opłat, drożyzna w sklepach – to wszystko prowadzi do szybkiego ubożenia Polski. Mamy coraz mniej w portfelach, nakłada się na nas nowe obowiązki podatkowe. Telewizja publiczna zajmuje się propagandą, bo z misją publiczną nie ma nic wspólnego. System edukacyjny został zniszczony, najlepsze szkoły zlikwidowane, chaos od września to stracona szansa dla młodego pokolenia. Wystarczy jeszcze wspomnieć o fatalnej sytuacji armii, pozbawionej nowoczesnych środków bojowych, bo wszystkie przetargi i zakupy śmigłowców i samolotów odwołano.

Jarosław Kaczyński żyje od 30 lat z polityki, nie mając nic wspólnego ze światem realnym, z problemami zwykłych ludzi. Nawet w Sejmie jest izolowany przez swoich pretorianów. W jego głowie tkwią iluzje z lat siedemdziesiątych XX wieku, gdzie był pierwszy sekretarz a partia miała przywódczą dla narodu rolę. I dlatego powinien odejść w niepamięć, zrezygnować i iść na polityczną emeryturę. I to właśnie mówił Max Kolonko.

Źródło: Youtube

Poprzedni artykułWojna na podpisy. PSL wygrywa z PiS 5:1
Następny artykułLatają za miliony. Na liście Macierewicz, Morawiecki i… Szyszko