[Counter-Box id="1"]

Jeszcze dwa lata temu marzyła o prezydenturze dziś ośmiesza się na każdym kroku. Tweet Magdaleny Ogórek oburzył internautów.

Wszystko zaczęło się w piątek, kiedy Marek Borowski, dawniej działacz SLD i Socjaldemokracji Polskiej, a obecnie niezależny senator z Pragi, skrytykował na Twitterze Jarosława Gowina, który po głosowaniu nad ustawą sądowniczą nie wstał z miejsca i jako jedyny polityk PiS-u nie wiwatował politycznego zwycięstwa. “Gowin to polityk prawdziwie niezłomny! Człowiek z zasadami. Po przyjęciu ustawy o SN (Gowin za), gdy cały rząd wstał i bił brawo – on bohatersko siedział.” – napisał Marek Borowski.

Reklamy

Na to odezwała się Magdalena Ogórek, która przypomnijmy na prezydenta startowała z nominacji SLD, której członkiem również kiedyś był Marek Borowski, i wytknęła politykowi… rzekomą zmianę nazwiska z Berman na Borowski. Problem polega jednak na tym, że nazwisko zmienił ojciec polityka, Wiktor. Marek Borowski ma od zawsze to samo nazwisko.

Borowski odpowiedział błyskawicznie: “Kiedy wydaje się, że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno. Okazuje się, że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem – napisał.”

Magdalenie Ogórek to jednak nie przeszkodziło, bo zaczęła brnąć dalej. “A ojciec też nie zmieniał? Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku #cozaerudycjapaniesenatorze – odpisała Ogórek.

Wówczas odpowiedzieli jej inni m.in. posłanka PiS Joanna Lichocka:

Tweeta Magdaleny Ogórek skomentował także Włodzimierz Czarzasty, który nazwał je “obrzydliwymi”, a Zbigniew Hołdys stwierdził, że po jej wypowiedzi nazwisko będzie musiał zmienić publicysta Michał Ogórek. Z kolei rzecznik SLD Anna Maria Żukowska zapowiedziała, że Sojusz nie przyjmie już zaproszenia do prowadzonego przez Ogórek Studia Polska emitowanego na antenie TVN Info.

Zwłaszcza, że dalej Magdalena Ogorek postanowiła zaorać samą siebie i napisała: “Polecam blog MB. Pełna afirmacja komunizmu. Borowski o ojcu:”traktował niegodziwości [stalinowskie] jako przejściowe trudności”.Porażające.” A wówczas jeden z internautów opublikował jej zdjęcie, gdy trzyma się pod rękę z Leszkiem Millerem i spytał, co wtedy afirmowała, ale tu już nie doczekał się odpowiedzi. Z tą pospieszył sam Leszek Miller, ale na innym portalu społecznościowym.

Leszek Miller opublikował na Facebooku zdjęcie Magdaleny Ogórek z Aleksandrem Kwaśniewskim i Grzegorzem Napieralskim, które opatrzył następującym komentarzem: “To co napisała Magdalena Ogórek o Marku Borowskim jest prymitywne i głupie. Jest także nieprawdziwe, bowiem były marszałek Sejmu nie zmieniał nazwiska. Wszystkim, którzy uważają, że pani Ogórek pojawiła się w SLD dopiero w 2015 roku i nie wiadomo skąd się tam wzięła dedykuję coś na przypomnienie.”

A my czekamy na dalsze tweety pani Ogórek. Jej profil na twitterze jest naszym ulubionym. Jest lepszy niż jej występy w TVPiS, bo na twitterze pani Ogórek śpiewa sama (przecząc słynnemu wierszowi Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego). Chórki dołączają się do niej później.

Źródło: Twitter, Facebook

Poprzedni artykułSłużby specjalne są używane w walce politycznej. Taśmy prawdy PiS ujawnione
Następny artykułKompromitacja PiS w Krakowie. Prawie nikt nie chciał demonstrować