[Counter-Box id="1"]

“Redaktor Magdalena Ogórek złamała zasadę szacunku i tolerancji, która stanowi jedną z podstawowych zasad etyki dziennikarskiej zapisanych w Karcie Etycznej Mediów” – stwierdziła Rada Etyki Mediów, komentując wpisy Ogórek na Twitterze dotyczące senatora Marka Borowskiego.

Przypomnijmy. W piątek Magdalena Ogórek odniosła się na Twitterze do wypowiedzi senatora Marka Borowskiego, który krytykował wicepremiera Jarosława Gowina.

Reklamy

“Panie Borowski, nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie Jarosława Gowina, czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?” – napisała Ogórek.

Odpowiedział jej Borowski: “Kiedy wydaje się, że niżej nie można już spaść, ktoś puka od dołu w dno. Okazuje się, że to Pani Magda Ogórek. A nazwiska nie zmieniałem”.

“A ojciec też nie zmieniał? Senator w wolnej Polsce musi rozliczyć się ze stalinowskiego i KPP-go spadku” – kontynuowała Ogórek na Twitterze.

Dzisiaj do wypowiedzi Ogórek odniosła się Rada Etyki Mediów, która w komunikacie stwierdziła, że Ogórek: “złamała zasadę szacunku i tolerancji, czyli poszanowania ludzkiej godności, praw dóbr osobistych, a szczególnie prywatności i dobrego imienia, wytykając senatorowi Markowi Borowskiemu, w utrzymanym w antysemickiej retoryce wpisie na forum społecznościowym, rzekomą zmianę nazwiska na polsko brzmiące”.

“Zasada szacunku i tolerancji stanowi jedną z podstawowych zasad etyki dziennikarskiej zapisanych w Karcie Etycznej Mediów. Naruszenie jej ma miejsce także wtedy, kiedy nie następuje bezpośrednio w dziennikarskiej publikacji: artykule, audycji, programie” – napisano w komunikacie REM.

“(…) naruszenie zasady etyki dziennikarskiej przez red. Ogórek nastąpiło nie w jej programie, nie w telewizji, lecz na Twitterze, ale red. Ogórek funkcjonuje w obiegu publicznym jako prowadząca program TVP Info – i jej wypowiedź w medium społecznościowym, obficie komentowana przez internautów, musiała – zdaniem REM – zostać odebrana jako pogląd dopuszczalny w TVP” – napisano w komunikacie.

Przypomnijmy, że wpisy Ogórek w piątek skrytykowała też członkini Rady Mediów Narodowych, posłanka PiS Joanna Lichocka. “Pani Magdo, @MarekBorowski opowiadał publicznie o domu i pochodzeniu, np. w moim tekście przed laty. Pani wpis nie jest celny, ani elegancki” – napisała wówczas Lichocka na Twitterze.

Źródło: WP, twitter

Poprzedni artykułNawet lider U2 ma dość totalitarnej władzy w Polsce. Zabierają Wam wolność.
Następny artykułPolska to rolnicza potęga