[Counter-Box id="1"]

O północy minie termin na odpowiedź, jaką resort środowiska musi przesłać do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Puszczy Białowieskiej. “Wszystko jest zgodne z prawem Unii Europejskiej” – powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Patrykiem Michalskim minister środowiska, choć chwilę wcześniej chamsko odezwał się do dziennikarza.

Jan Szyszko zamierza przekonywać Trybunał i Komisję Europejską, że wszystkie działania – w tym wycinka drzew – służą ochronie puszczy. Na pytanie dziennikarza RMF FM o to, czy gotowa jest odpowiedź resortu dla Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, odpowiedział…

Reklamy

Patryk Michalski: Panie ministrze, chciałem zapytać, czy gotowa jest już odpowiedź do….
Jan Szyszko: Do kogo pan się dodzwonił, drogi panie.
Patryk Michalski: Do pana ministra środowiska.
Jan Szyszko: Mnie się chyba wydaje, że pan w złą dziurkę paluszek włożył.

Jednak po tej niewątpliwie chamskiej odzywce minister Jan Szyszko przedstawił najważniejszy wniosek, który resort przedstawi Trybunałowi i stwierdził, że wszystko jest dobrze ustawione, zgodnie z prawem UE. Szyszko uważa, że wszystko to, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej jest dokładną realizacją oczekiwań Komisji Europejskiej.

Jednak KE ma inne zdanie. Tymczasem mimo zakazu wycinki drzew, prace w puszczy trwają.To sytuacja bez precedensu, że kraj należący do UE nie stosuje się do zaleceń Trybunału. Polsce mogą za to grozić wielomilionowe kary liczone w euro. Chyba, że resortowi środowiska, uda się przekonać unijnych urzędników, że wycinka drzew ma związek z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego.

 

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułWoda drastycznie podrożeje. Wszystko przez Prawo wodne
Następny artykułNiepokojące wizyty Kamińskiego w Trybunale Konstytucyjnym. Czy doszło do wpływania na rozstrzygnięcia?