„To wybitny człowiek, chce przebudować Polskę” twierdzi fundacja Ex Corde, która powstała pod koniec czerwca i zamierza nagrodzić Jarosława Kaczyńskiego pałacykiem. Ma to być symbol pamięci o polityku i sposób na zapewnienie mu bezpieczeństwa.

„W każdą miesięcznicę smoleńską jest On otoczony przez współpracowników i przyjaciół. Wszyscy wtedy z nim jesteśmy, choć nie jest to fizycznie możliwe. Ten pałacyk, który pragniemy Mu ofiarować, to symbol naszych myśli, pamięci i chęci zapewnienia Mu bezpieczeństwa” – przekonuje założyciel fundacji Ex Corde Piotr Żakowicz. Ex Corde, czyli „Fundacja Wspierania i Nagradzania Wybitnych Polaków Zasłużonych Ojczyźnie”.

Reklamy

Fundacja nie posiada na razie odpowiedniej nieruchomości, którą mogłaby sprezentować Kaczyńskiemu. Dlatego też założyciel Ex Corde w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wręczał przechodniom ulotki ogłaszające zbiórkę pieniędzy na ten cel. Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozdał ich 25 tys. „Każda złotówka wpłacona na ten cel jest wyrazem konsolidacji narodu i dowodem wsparcia swego przywódcy” – przekonuje Żakowicz. Jak przyznaje, nie wiadomo jeszcze jak miałby wyglądać pałacyk Kaczyńskiego, ani gdzie mógłby stanąć, bo wszystko zależy od powodzenia zbiórki.

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułRozpad obozu rządzącego jest faktem. Walka o informacje niejawne 
Następny artykułKompromitacja ministra. Polityczna agitacja zamiast konferencji naukowej