Nowa limuzyna dla Szydło. Oczywiście bez przetargu

Ruszyła procedura zakupu nowej opancerzonej limuzyny dla premier Beaty Szydło – podało RMF FM. Samochód jest potrzebny po wypadku z udziałem premier rządu, do którego w lutym doszło w Oświęcimiu.

Jak informuje RMF FM, procedura zakupu nowej opancerzonej limuzyny dla szefowej rządu może potrwać nawet kilka miesięcy. BOR zamierza kupić limuzynę bez stosowania ustawy o zamówieniach publicznych. Zapytania do potencjalnych dostawców trafiły niedawno. Nie ma ich wielu, bo rządowa limuzyna to sprzęt specjalistyczny.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

W Oświęcimiu premier Szydło jechała wyprodukowanym na specjalne zamówienie Audi A8 L Security. To pojazdy z opancerzoną karoserią, chroniącą nawet przed ostrzałem z granatnika i wybuchem bomby, a także wieloma innymi zabezpieczeniami. Montowane są w nich silniki o mocy ponad 400 koni mechanicznych.

Biuro Ochrony Rządu – poza informacją o wszczęciu procedury zakupu – nie podaje żadnych szczegółów argumentując, że postępowanie jest objęte klauzulą “poufne”.

Źródło: RMF FM