[Counter-Box id="1"]

NIK ustalił, że Ministerstwo Zdrowia nie rozlicza nadgodzin. Byli pracownicy mówią też o mobbingu. O sprawie informuje “Rzeczpospolita”.

Z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli wynika, że w 2016 roku Ministerstwo Zdrowia nie rozliczyło aż 6,8 tys. nadgodzin. W dodatku w przypadku 16 osób przekroczono limit 150 nadgodzin rocznie. NIK stwierdza też, że MZ zawiera umowy cywilnoprawne na realizację zadań, które powinny być wykonywane w ramach umów o pracę.

Reklamy

“Rzeczpospolita” przypomina, że sygnałów o złym traktowaniu pracowników przez resort zdrowia jest więcej, bo już w maju 2015 roku warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie mobbingu pracowników.

Ministerstwo odpiera zarzuty i tłumaczy, że stara się ograniczyć liczbę nadgodzin pracowników, a za nierozliczone godziny udziela czasu wolnego. Zapewnia też, że zrobiono wiele, by wyrugować mobbing, m.in. zmieniono wewnętrzną politykę antymobbingową. Jednak w zapewnienia ministerstwa nie wierzy szefowa sekretariatu służby zdrowia NSZZ Solidarność Maria Ochman, która w rozmowie z “Rzeczpospolitą” mówi, że doniesienia NIK potwierdzają jedynie obserwacje “S”.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułSzokujące! Waszczykowski demaskuje rządowe bajki o tanim gazie z Ameryki
Następny artykułStandardy arogancji PiS. Spowodował wypadek i zasłaniał się immunitetem