20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNawet Marta Kaczyńska ma dość niszczenia puszczy. Szyszko w kłopotach

Nawet Marta Kaczyńska ma dość niszczenia puszczy. Szyszko w kłopotach

W spór o Puszczę Białowieską włączyła się Marta Kaczyńska. W nowym felietonie w tygodniku „Sieci” córka pary prezydenckiej stanowczo opowiada się za ochroną drzew przed wycinką, która jest prowadzona przez ministra Jana Szyszkę. Powołuje się na koncepcję swojego ojca – prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

W tekście Marty Kaczyńskiej zatytułowanym „Jak chronić Puszczę” nie pada nazwisko ministra środowiska, ale wiadomo do kogo adresowany jest felieton – twierdzi „Fakt”. Autorka zauważa, że prowadzona przez rząd PiS wycinka Puszczy Białowieskiej nie tylko budzi kontrowersje w Polsce, ale i psuje wizerunek naszego państwa za granicą, gdyż rząd ignoruje orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Reklamy

Kaczyńska przywołuje pomysł swojego ojca, prezydenta Lecha Kaczyńskiego, czyli stworzenie parku narodowego, obejmującego „cały obszar polskiej części tego pierwotnego lasu”. Prezydencki projekt ustawy pozwalał na wycinkę drzew „w związku z koniecznością likwidacji nagłych zagrożeń, prowadzenia akcji przeciwpożarowych i związanych z bezpieczeństwem publicznym”.

Po raz drugi Marta Kaczyńska polemizuje z rządem PiS. Wcześniej córka zmarłej pary prezydenckiej sprzeciwiła się pomysłowi ministra Antoniego Macierewicza, forsującego obowiązkowy „apel smoleński”, przy okazji wszystkich, nawet niezwiązanych z wypadkiem, wydarzeń historycznych.

Źródło: Fakt

Musisz o tym wiedzieć!