Nieudacznicy z prorządowych mediów. Pomylili się nawet w takiej sprawie

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl okładka drukowanego wydania nowego numeru tygodnika „Sieci” (Fratria) zawiera błąd. Podano, że wartość strat wyrządzonych w Polsce przez Niemców w czasie II wojny światowej wynosi 6 bilionów złotych, a tymczasem jest to 6 bilionów dolarów.

W tygodniku opublikowano artykuł Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa o szacunkowej wartości strat materialnych i ludzkich wyrządzonych w Polsce przez Niemców w czasie II wojny światowej. Zapowiada go okładka, z której wynika, że te straty to 6 bilionów złotych. Tymczasem chodzi o dolary, a to prawie 5 razy tyle.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Błąd szybko skorygowano, bo już w niedzielę po południu w internetowych zapowiedziach nowego numeru pisma podawano prawidłową datą – 6 bln dolarów. Internet jednak nie zapomina. Wstyd pozostał.

Źródło: wirtualnemedia.pl