Konflikt na linii Pałac Prezydencki – Ministerstwo Obrony Narodowej trwa. Prezydent Andrzej Duda zdecydował, że 15 sierpnia nie będzie uroczystości wręczenia nominacji generalskich i admiralskich w polskiej armii.

Jak podało RMF FM nie będzie awansów na stopnie generalskie.

Reklamy

Jak się nieoficjalnie dowiedział  reporter dowiedział reporter RMF FM Krzysztof Zasada, prezydent Andrzej Duda miał zastrzeżenia do kandydatur przedstawionych przez Antoniego Macierewicza. To były wątpliwości formalne i merytoryczne. Część z kilkunastu oficerów zaproponowanych przez MON – zdaniem ośrodka prezydenckiego – nie spełnia warunków awansu i nie gwarantuje skuteczności dowodzenia. Chodzi o niewystarczające doświadczenie i umiejętności.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wydało komunikat w sprawie decyzji prezydenta. Napisało m.in., że: “prezydent Andrzej Duda podjął decyzję, że 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich oraz admiralskich w Siłach Zbrojnych RP” – czytamy. Biuro podkreśliło, że: “W ocenie prezydenta trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich.” Zaznaczono, że prezydent oczekuje “w ramach współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej rozwiązania dotyczące systemu kierowania i dowodzenia zostaną wypracowane w najbliższym czasie, co pozwoli na podjęcie stosownych decyzji kadrowych”.

Źródło: RMF FM

Poprzedni artykułKompromitacja PiS. Nikt nie chce pracować w komisji Smoleńskiej
Następny artykułKolejne kłopoty TVP. Wyprzedają reklamy trzy razy taniej niż konkurencja, a i tak nie ma chętnych