“Na jakich warunkach Skarb Państwa udzielił TVP pożyczki w wysokości 800 mln zł” – spytała szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Posłanka Nowoczesnej chce też wiedzieć, dlaczego obywatele muszą płacić za to, że TVP traci widzów.

Według portalu Wirtualnemedia.pl TVP otrzymała 800 mln zł pożyczki ze Skarbu Państwa. TVP ma przeznaczyć te pieniądze na poprawę oferty programowej anten. Jak podaje portal, pożyczka udzielana jest na warunkach rynkowych; pieniądze mają być wypłacane w transzach, wraz z realizacją konkretnych zadań i mają zostać przeznaczone także na wydatki technologiczne, związane z promocją telewizji w kanałach online.

Lubnauer powiedziała w środę na konferencji prasowej w Sejmie, że w związku z informacjami medialnymi, Nowoczesna chce wiedzieć “w jakim trybie i na jakich warunkach została udzielona pożyczka dla TVP oraz jak będzie przebiegał zwrot tej pożyczki?”.

Reklamy

“Dlaczego musimy wszyscy dopłacać do faktu, że telewizja publiczna nie tylko traci widzów, ale również traci reklamodawców?” – pytała, stawiając równocześnie pytanie: “dlaczego telewizja publiczna prosi Skarb Państwa o pożyczkę, a z drugiej strony podwyższa pensję swojemu prezesowi Jackowi Kurskiemu.”

“Dziennik Gazeta Prawna” ujawnił, że Jacek Kurski oraz jego zastępca Maciej Stanecki otrzymają podwyżki po tym, jak przeszli na kontrakty menedżerskie. Według gazety, oznacza to, że Kurski otrzyma ponad 30 tysięcy złotych; na podobnym poziomie będą się kształtować zarobki jego zastępcy.

“Okazuje się, że dobra zmiana okazała się dojną zmianą. Pod osłoną wakacji, wtedy, kiedy nikt nie patrzy, mamy informację o podwyżkach w Telewizji Publicznej”- podkreśliła Lubnauer.

Co ciekawe na zbieżność pożyczki dla TVP z podwyżkami dla prezesów zwrócił również uwagę Paweł Kukiz, który kiedyś przyjaźnił się z wiceprezesem TVP Maciejem Staneckim. Najpierw Kukiz napisał na Facebooku: “Jak ja uwielbiam takie tytuły! 🙂 „Telewizja Polska otrzymała 800 mln złotych pożyczki od Skarbu Państwa” … 🙂 🙂 🙂
Prawdziwy tytuł powinien brzmieć:
„Kaczyński zezwolił zabrać wszystkim Polakom 800 baniek, by ratować tubę propagandową PiS, zrujnowaną przez Kurskiego.”

Po chwili dodał kolejny wpis:
“Nawiązując do mojego poprzedniego posta – TVP bankrutuje ale nie przeszkadza to Dobrej Zmianie podwyższyć pensji jej
prezesom..
Taka to jest zmiana- teraz szpak bociana… Boję się pisać, że nóż się w kieszeni otwiera, bo pisowska prokuratura rozpocznie śledztwo w sprawie planowania zamachu na Kurskiego …”

Wprawdzie internauci od razu wypomnieli mu przyjaźń z Maciejem Staneckim – wiceprezesem TVP, ale Kukiz odparł atak pisząc:
“Ze Staneckim od co najmniej roku nie mam żadnego kontaktu. Miał bronić TVP przed”upisowieniem” ale wybrał limuzynę i czerwone dywanyw Cannes.

Cóż… to już starożytni stwierdzili, że pieniądze nie śmierdzą. A my tylko przypominamy, że wszystko to dzieje się, gdy u władzy jest partia mająca w nazwie Prawo i Sprawiedliwość.

Źródło: Facebook, Interia

Poprzedni artykułInternauci masakrują Rafalską. Chcą wolności wyboru a nie przymusu
Następny artykułSkandal! Rząd PiS zabiera dzieciom zdrowe jedzenie