Kolesiostwo i nepotyzm. Znak firmowy układu rządzącego

Jak podął lokalny portal Limanowa.in małżonka parlamentarzysty PiS Józefa Leśniaka wygrała konkurs na stanowisko głównego księgowego w Urzędzie Miasta Limanowa. Pracę w limanowskim magistracie rozpoczęła także niedawno kuzynka posła.

Atmosfera w limanowskim magistracie robi się co raz bardziej rodzinna. W urzędzie od końca lipca pracuje kuzynka posła PiS Józefa Leśniaka, a teraz stanowisko głównej księgowej odpowiedzialnej za obsługę jednej ze szkół i żłobka otrzymała jego żona. Burmistrz miasteczka zapewnia, że żona posła zgodnie z przepisami otrzymała posadę, a kuzynka ma odpowiednie kwalifikacje.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Małżonka Józefa Leśniaka pokonała w konkursie dwóch innych kandydatów. “Zgłosiły się trzy osoby, ale dwie nie miały wykształcenia pozwalającego na podjęcie pracy. Ze względu na brak kwalifikacji, te dwie osoby nie zostały dopuszczone do postępowania konkursowego” – powiedział Władysław Bieda, burmistrz Limanowej w rozmowie z portalem Limanowa.in. Według portalu żona parlamentarzysty miała odpowiednie doświadczenie i wykształcenie, a także musiała rozwiązać test z zakresu księgowości.

Kuzynka posła PiS pracuje w limanowskim magistracie od końca lipca jako referent ds. utrzymania miejskiej przestrzeni publicznej. Wcześniej w Urzędzie Gminy Tymbark.

Źródło: limanowa.in