21 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieOdlot Gazety Polskiej. Twierdzi, że Duda to człowiek WSI

Odlot Gazety Polskiej. Twierdzi, że Duda to człowiek WSI

Wstrzymanie nominacji generalskich przez Andrzeja Dudę spowodowało nagonkę na prezydenta przez prawicowe media. „Według nieoficjalnych informacji za odmową nominacji stoją Paweł Soloch i jego doradcy z Biura Bezpieczeństwa Narodowego, za niektórymi z nich ciągnie się przeszłość w Wojskowych Służbach Informacyjnych” – alarmuje Dorota Kania w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Autorka artykułu dodaje, że na decyzji prezydenta o zablokowaniu nominacji generalskich najbardziej skorzysta Rosja. „Choć to inni suflowali takie rozwiązanie, to cała odpowiedzialność spada na prezydenta i to Andrzej Duda zapisze się w pamięci jako prezydent, który zablokował tak bardzo potrzebne nominacje, zwłaszcza teraz, gdy Rosja pokazuje swoją siłę” – napisano w GPC.

Reklamy

 

Antoni Macierewicz przygotował rekordową liczbę nominacji generalskich. Decyzją prezydenta przyznanie nominacji zostało wstrzymane. „W ocenie Prezydenta, trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP nie stwarzają warunków do merytorycznej oraz uwzględniającej potrzeby armii oceny przedstawionych kandydatur do awansów generalskich” – napisano w komunikacie Kancelarii Prezydenta i jak zaznaczono prezydent „oczekuje, że w ramach współpracy Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej rozwiązania dotyczące systemu kierowania i dowodzenia zostaną wypracowane w najbliższym czasie, co pozwoli na podjęcie stosownych decyzji kadrowych”.

Tymczasem Antoni Macierewicz od wielu miesięcy ignoruje prezydenta, nie odpowiedział na szereg pism wysłanych przez szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Musisz o tym wiedzieć!