“Prezydent Andrzej Duda stał się gwarantem bezpieczeństwa wymiaru bezprawia stojącego na straży „ubekistanu”, poprzez zawetowanie dwóch ustaw i uniemożliwienie stosowania trzeciej ustawy, której mógł nie musiał wetować, ponieważ ona bez tych dwóch pierwszych i tak nie ma żadnej mocy prawnej” – powiedział na antenie TV Republika dr Jerzy Targalski.

Ulubiony komentator prawicowej stacji dr Jerzy Targalski nie pierwszy raz “powiedział co wiedział” używając określeń niezbyt eleganckich. Tym razem dostało się prezydentowi Dudzie za zawetowanie dwóch z trzech ustaw o sądownictwie, a także za odwołania przez prezydenta uroczystości awansów generalskich i admiralskich. “Prezydent postanowił przejść do odebrania tego co się w ciągu ostatnich 2 lat „ubekistanowi” wymknęło. Zaczął kontynuować zadanie przywrócenia kontroli „ubekistanu” nad wojskiem – skomentował Targalski i dodał, że jego zdaniem “Duda będzie mianował jedynie takich generałów jakich mu podsunie gen. Dukaczewski, natomiast wszelkie inne propozycje będą przez niego odrzucane. Chodzi bowiem o to by „ubekistan” miał pełną kontrolę nad wojskiem, którą zaczął systematycznie tracić.”

Reklamy

Targalski prorokował też, że “Następnym obszarem działań prezydenta będzie uniemożliwienie przyjęcia ustawy dekoncentracyjnej pod wpływem telefonu Angeli Merkel.” Natomiast nawiązując do opinii Rafała Ziemkiewicza, który powiedział, że „prezydent Andrzej Duda stał się niezależny” stwierdził, że “Andrzej Duda srebrny łańcuszek, który go łączył z Jarosławem Kaczyńskim zerwał i w zamian za to wybrał nałożone przez bezpiekę solidne, niemieckiej roboty dyby. Jeżeli na tym ma polegać niezależność i wolność to ja wolę takiej wolności nie doświadczać.”

A my już nawet tego nie komentujemy, bo martwimy się o zdrowie dr Targalskiego. Na pewno wszystko ok?

Źródło: TV Republika

Poprzedni artykułTotalitarnego Szaleństwa ciąg dalszy. Prywatne firmy mają raportować Macierewiczowi
Następny artykułNie do wiary! PiS zwiększa wydatki Sejmu o prawie 100 mln złotych