[Counter-Box id="1"]

Zakładamy, że protest ws. reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej – poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Broniarz powiedział też, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją “nie dla chaosu” trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. protest najpewniej odbędzie się 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Reklamy

“Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy, patrząc na reformę pani minister Zalewskiej – powiedział Broniarz.

Przypomnijmy, że reforma oświaty rozpocznie się pierwszego września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące i 5-letnie technika, a gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie. jednak w lipcu sejm odrzucił projekt uchwały w tej sprawie.

Źródło: TVN, Onet

Poprzedni artykułProfesor Friszke masakruje Kaczyńskiego. Był nikim, nie miał na nic wpływu
Następny artykułCzy czekają nas ogromne podwyżki cen paliwa? Wszystko przez nową ustawę