20 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieNie dla chaosu w edukacji, który wprowadza PiS. Wielki protest nauczycieli już...

Nie dla chaosu w edukacji, który wprowadza PiS. Wielki protest nauczycieli już 4 września

Zakładamy, że protest ws. reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej – poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Broniarz powiedział też, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją „nie dla chaosu” trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. protest najpewniej odbędzie się 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Reklamy

„Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy, patrząc na reformę pani minister Zalewskiej – powiedział Broniarz.

Przypomnijmy, że reforma oświaty rozpocznie się pierwszego września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące i 5-letnie technika, a gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie. jednak w lipcu sejm odrzucił projekt uchwały w tej sprawie.

Źródło: TVN, Onet

Musisz o tym wiedzieć!