[Counter-Box id="1"]

Każdy dzień przynosi nowe afery ze strony układu rządzącego. Jednak projekt rozporządzenia, który znajduje się na stronach Rządowego Centrum Legislacji budzi prawdziwą grozę. Oto premier Szydło chce, by na stanowiska kierownicze można było zatrudniać ludzi bez żadnego doświadczenia.

Chodzi o kilka niepozornych słów, które znajdują się w projekcie:

Reklamy

Może w uzasadnionych przypadkach […] skrócić okres pracy zawodowej, dla których wymagany od pracownika na danym stanowisku.

Co to oznacza w praktyce? Układ rządzący będzie mógł dowolnie obsadzać stanowiska kierownicze, bo w praktyce likwidowany jest wymóg posiadania jakiegokolwiek doświadczenia. Dyrektorem lub kierownikiem będzie mógł zostać każdy, zapewne z odpowiednią przynależnością partyjną. Drogę do kariery otworzy organizacyjna legitymacja. Awanse w urzędach będą wymagały teraz od mediów dokładnego monitorowania.

Będziemy uważnie obserwować losy rozporządzenia.

PiS to partia, która w naszej ocenie kompletnie straciła wiarygodność w oczach wyborców. Korupcja, nepotyzm i kolesiostwo rozlały się dzisiaj po Polsce w rozmiarach wcześniej nieznanych – można by powiedzieć, przywołując słowa jej prezesa wypowiedziane pod adresem poprzedniego rządu w 2013 roku. Tymczasem, jak mówi stare przysłowie: “przyganiał kocioł garnkowi, a sam smoli”.

A chętnych, którzy chcą zobaczyć ten dokument na stronach RCL na własne oczy, zapraszamy pod ten adres:

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3/12301156/12450790/12450791/dokument301839.pdf

Poprzedni artykułTVP sięgnęła dna. Jaki poziom tacy eksperci
Następny artykułWraca stalinizm? Macierewicz chce wyznaczać władze łódzkiej uczelni.