Niechlubny rekord układu władzy. Mają prawie 100 wiceministrów

Rząd Beaty Szydło obiecywał, że będzie dążył do zmniejszania biurokracji, a utworzenie nowych ministerstw miało nie oznaczać wzrostu liczby urzędników. Tymczasem, jak ujawnia FAKT, po tym, jak szóstym wiceministrem zdrowia został Marcin Czech, wszystkich ministrów jest już 97! To absolutny rekord w Unii Europejskiej.

Poprzedni rekord też należał do rządu PiS! Już rok temu FAKT ujawnił, że w gabinecie Beaty Szydło zasiada aż 95 wiceministrów. Ta „dobra zmiana” przebiła ekipę PO-PSL, w której w szczytowym momencie swoich rządów, premier Donald Tusk zatrudniał 91 wiceministrów. Wtedy do 2013 r. to jego rząd był rekordzistą Unii Europejskiej! Potem Polskę przebiła wchodząca do wspólnoty Chorwacja. Jej rekord wyrównała potem Beata Szydło, a teraz pobiła.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Źródło: FAKT