[Counter-Box id="1"]

Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poinformowało, że w dniu 2 października br. rozpocznie protest głodowy. Decyzja rezydentów wynika z codziennej obserwacji niedofinansowania i niewydolności ochrony zdrowia. Lekarze przypominają też, iż ich codziennością jest praca na kilku etatach.

Rezydenci z OZZL dotychczas nie doczekali się dialogu ani ze strony Ministerstwa Zdrowia, które “konsekwentnie ignorowało merytoryczne argumenty żądając ślepego przyjęcia swoich racji” ani ze strony premier Beaty Szydło, na spotkanie z którą czekają już ponad rok.

Reklamy

Lekarze podkreślili, że do podjęcia rozmów są gotowi w każdej chwili. Przypomnieli, że 9 sierpnia br. zwrócili się do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z prośbą o pilne spotkanie w związku z wejściem w życie ustawy z 8 czerwca br. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, a także w związku z oczekiwaną nowelizacją rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury.

Źródło: Rynek Zdrowia

Poprzedni artykułWięcej pomników! Teraz kolumna Macierewicza
Następny artykułPrezydent Andrzej Duda upokorzył ministra obrony narodowej. To nie jest niczyja prywatna armia.