Złożenie jesienią w Sejmie projektu nowej ustawy o opłacie medialnej zapowiedział w środę w radiowej Jedynce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. „Takie mamy też sygnały od parlamentarzystów, że są oni zainteresowani rozwiązaniem docelowym, a nie pewną protezą, którą miała być ta ustawa uszczelniająca pobór abonamentu, czyli jakby uszczelniającą egzekwowanie obecnie obowiązującego prawa” – powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego.

W “audycji “Sygnały dnia” Sellin przypomniał, że nadal w Polsce obowiązuje prawo, mówiące o tym, że każdy, kto posiada odbiornik radiowy lub telewizyjny, powinien płacić abonament, „ale tak się niestety nie dzieje od wielu lat” – stwierdził. Wiceminister zapowiedział, że jesienią w Sejmie przedstawiony zostanie nowy projekt ustawy o opłacie medialnej. Jak wyjaśnił, opłata medialna miałaby by być pobierana raz w roku, bądź raz na miesiąc – nie zostało to jeszcze przesądzone – przy okazji rozliczania podatku PIT, CIT i KRUS. Opłata abonamentowa będzie w wysokości pomiędzy 6 a 8 zł od osoby doliczane do składki PIT lub KRUS (w zależności od tego w jakiej formie rozlicza się dana osoba). Jednak finalnie może się okazać wyższa, jak każda „niska” opłata i podatek wprowadzany w Polsce przez ostatnie 27 lat.

Reklamy

To oznacza, że rocznie zapłacimy od 72 zł nawet do 120 zł. Przypomnijmy, że teraz z opłaty RTV zwolnione są osoby, które ukończyły 75 rok życia, osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej.

Źródło: Polskie Radio

Poprzedni artykułPartia prezydencka. Kukiz, PSL i kto jeszcze?
Następny artykułKlęska w Borach Tucholskich obnażyła brutalną prawdę. Centralnie sterowane państwo PiS nie zdało egzaminu.