[Counter-Box id="1"]

Czy Andrzej Duda przy współpracy posłów z ugrupowań Kukiz’15 i PSL stworzy wspólny blok? Pyta tygodnik Wprost i podaje informację, że w kuluarach już od jakiegoś czasu mówi się o projekcie partii prezydenckiej. Że coś jest na rzeczy świadczą słowa Marka Jakubiaka z ugrupowania Pawła Kukiza.

Poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak komentował podczas wizyty w studiu TVP Info swoją obecność na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego. Negatywnie wypowiedział się n.t. nieobecności przedstawicieli “totalnej opozycji” natomiast wspomniał, że na trybunie honorowej zasiadał w towarzystwie m.in. Piotra Zgorzelskiego z PSL.

Reklamy

Pozytywne wypowiedzi parlamentarzysty Kukiz’15 o koledze z ugrupowania Władysława Kosiniaka-Kamysza skłoniły prowadzącego do dociekań na temat możliwych wspólnych projektów politycznych. Ten jednak powiedział, że to, że stali obok siebie, jeszcze nic nie oznacza. “To oznacza tylko tyle, że okręg 16., czyli ciechanowsko-płocki, był reprezentowany najliczniej na trybunie. Natomiast rozmowy miedzy PSL-em a Kukiz’15 nawet jeśli by były, trwały, miały miejsce, to i tak bym panu nie powiedział teraz na antenie” – wyznał poseł.

Prowadzący jednak dociekał, czy ugrupowanie Pawła Kukiza wspólnie z Polskim Stronnictwem Ludowym i prezydentem Andrzejem Dudą tworzy „blok republikański”. Na co Jakubiak odparł: “Stawia mnie pan w trudnej sytuacji. Najlepiej by było, czego panu życzę, żeby pan w formie np. wywiadu zadał to pytanie panu prezydentowi, bo to pan prezydent będzie organizował, nie my. My możemy być jedynie współorganizatorami i taka jest moja odpowiedź.” Poseł dodał jednak, że „życzyłby sobie, żeby takie ugrupowanie powstało”.

Źródło: Wprost, TVP Info

Poprzedni artykułRząd nie da pieniędzy na drogi. A miało być tak pięknie!
Następny artykułNowy haracz na rządowa propagandę? Chcą go ukryć w podatku