Tak PiS dzieli Polaków. Nie zaprosili prezydenta miasta bo jest z innej opcji politycznej

W Suwałkach prezydent miasta Czesław Renkiewicz nie został zaproszony na mównicę podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. List z życzeniami dla żołnierzy suwalskiego garnizonu przekazał przez redakcję Gazety Współczesnej.

W Suwałkach odbyły się uroczyste, regionalne obchody święta Wojska Polskiego. Z tej okazji odbyły się m.in. pokazy sprawności żołnierskiej, sprzętu i wyposażenia. Najlepsi żołnierze zostali wyróżnieni przez wiceministra Jarosława Zielińskiego. Uroczystości zorganizowano bez pomocy prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza. Włodarz był obecny, ale nie został zaproszony na mównicę, gdzie znalazło się miejsce np. dla kurator oświaty.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Renkiewicz został powitany przez dowódcę suwalskiego garnizonu podpułkownika Krzysztofa Świderskiego. Nazwisko prezydenta wymienił po powitaniu członków 100-osobowego komitetu honorowego, prezesa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i starostów. Przewodniczący suwalskiej rady miasta, też obecny na Placu Marszałka Piłsudskiego, został zignorowany.

Gazeta Współczesna wczoraj rano otrzymała wiadomość e-mail z Urzędu Miejskiego w Suwałkach, w której Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach składają życzenia żołnierzom i pracownikom suwalskiego garnizonu, rezerwistom, weteranom, kombatantom oraz żołnierskim rodzinom.

“W związku z nieumożliwieniem nam zabrania głosu z okazji Święta Wojska Polskiego w trakcie uroczystości przeprowadzonych w dniu dzisiejszym (15.08) na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach pragniemy w formie zamieszczonego niżej listu przekazać nasze podziękowania i serdeczne życzenia.” – napisali włodarze miasta i załączyli list.

Drodzy żołnierze i pracownicy suwalskiego garnizonu, rezerwiści, weterani, kombatanci oraz żołnierskie rodziny

Obchodzone w rocznicę Bitwy Warszawskiej Święto Wojska Polskiego jest wyrazem hołdu dla tradycji i dorobku polskiego oręża. Święto Wojska Polskiego to dzień należący do wszystkich Polaków, dzień skłaniający do refleksji nad historią, tradycją i wartościami, które określają nas jako Naród. Przypomina nam o takich wartościach, jak honor, odwaga i poświęcenie, wskazuje na znaczenie pokoju i odpowiedzialności za losy obywateli i państwa. W tym dniu oddajemy cześć bohaterom, którzy oddając własne życie przyczynili się do tego, że możemy żyć w wolnej Polsce.

Reprezentując mieszkańców Suwałk oraz suwalski samorząd, z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy przekazać słowa szacunku i uznania wszystkim żołnierzom, a w szczególności żołnierzom i pracownikom cywilnym 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Słowa podziękowania kierujemy do żołnierzy różnych stopni i formacji polskich sił zbrojnych. Dziękujemy za profesjonalną, rzetelną oraz pełną trudów i poświęceń służbę. Dziękujemy za codzienne zaangażowanie, determinację, a nierzadko i poświęcenie. Składamy podziękowania za odwagę i bohaterstwo w służbie Ojczyzny i jej obywateli.

Dziękujemy też za świadectwo patriotyzmu wyrażane podczas obchodów uroczystości rocznicowych i świąt państwowych w naszym mieście, a także aktywny udział wojska w życiu kulturalnym, sportowym i społecznym Suwałk. Jesteśmy dumni, że mamy w Suwałkach wojsko i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania na rzecz jego obecności i dalszego rozwoju.

Przekazujemy Państwu życzenia zdrowia, pomyślności oraz zawodowej satysfakcji w służbie Naszej Ojczyzny.

Z okazji Święta Wojska Polskiego pragniemy także zwrócić się do kombatantów i weteranów, żołnierzy rezerwy, do reprezentantów instytucji i stowarzyszeń współpracujących z wojskiem. Dziękujemy za to, że wspomagacie Wojsko Polskie swoim doświadczeniem i radą.

Bardzo serdeczne pozdrawiamy również rodziny żołnierzy i pracowników cywilnych wojska. Dziękujemy za Państwa cierpliwość i oddanie.

Źródło: Gazeta Współczesna