22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieBronisław Wildstein masakruje PiS. Władza, która nadstawia ucha chórowi pochlebców jest przegrana.

Bronisław Wildstein masakruje PiS. Władza, która nadstawia ucha chórowi pochlebców jest przegrana.

Bronisław Wildstein były prezes TVP od dłuższego czasu krytykuje telewizję publiczną. „Najsensowniejszą politykę podważyć można natrętną propagandą” – zacytował w felietonie dla wPolityce słowa swojego rozmówcy – młodego widza.

Wildstein najpierw skrytykował formę odwołania szefowej Wiadomości Marzeny Paczuskiej, która o utracie stanowiska dowiedziała się z… twittera, a potem przeszedł do powodów. „Podobno Paczuska odwołana została za niewystarczającą gorliwość w popieraniu „dobrej zmiany”. Jeśli to prawda, a nic nie wskazuje, ani nikt nie przywołuje innych powodów, aby było inaczej, oznaczałoby to, że pion informacyjny TVP wpadł w korkociąg” – napisał prawicowy publicysta i dodał pytanie: „Czy naprawdę odpowiedzialni za to nie rozumieją, że jest to tendencja samobójcza? I niczego nie usprawiedliwia TVN24 ani TOK FM, które są gorsze.” Zacytował jednego ze swoich młodych rozmówców, który „Zasugerował istotny fakt: najsensowniejszą politykę podważyć można natrętną propagandą.’

Reklamy

Czy szefowie TVP uwierzyli, że są dwie Polski a ich rolą jest wyłącznie podgrzewanie zapału „swoich”? Czas jakiś strategia taka może być nawet skuteczna, ale kiedy nastąpi przełom, nic nie będzie go już w stanie odwrócić.
To, że do każdej władzy przyczepiają się oportuniści to banał. Do rządów, których celem jest przeprowadzenie gruntownej reformy lgną wyjątkowo. Ich metodą jest licytacja na radykalizm i eliminacja konkurentów jako nie dość gorliwych. Ich ofiarą padają ludzie kompetentni i naprawdę ideowi. Władza, która nadstawia ucha chórowi pochlebców jest przegrana. – Stwierdził Wildstein kończąc swój felieton.

Źródło: wPolityce

Musisz o tym wiedzieć!