Tragedia, która wydarzyła się w Borach Tucholskich, dotknęła tysiące ludzi. Nic więc dziwnego, że z całego kraju zaczęła napływać pomoc. W obliczu nieudolności rządu i chaosu, jaki zapanował w ośrodkach władzy państwowej, najlepszą pomoc zapewnia zwykła ludzka życzliwość i solidarność. To nie wszystkim się podoba.

W akcję pomocy włączyli się także politycy Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. To najwyraźniej nie spodobało się układowi rządzącemu, który za pośrednictwem swoich dziennikarzy oraz internetowych trolli zaczął szkalować i wyszydzać niosących pomoc.

Reklamy

https://twitter.com/SamPereira_/status/898192374899331075

Naszym zdaniem takie działanie jest obrzydliwe. Na pozbawionych prądu terenach są setki zniszczonych domów, leżą tysiące zwalonych drzew. Mieszkańcy wraz ze strażakami pracują dzień i noc, wspierani przez licznych ochotników Na miejsce docierają kolejne samochody z pomocą, organizowaną w całym kraju. Potrzebne jest przecież wszystko, jedzenie, woda, łańcuchy do pił, które zużywają się błyskawicznie przy cięciu setek pni, paliwo, olej.

https://twitter.com/BarbaraWroc/status/898211936617324545

Tymczasem dziesiątki pisowskich trolli i dziennikarzy zamiast pomóc, choćby wpłacając pieniądze, zajmuje się internetowym hejtem. Tyle, że tym razem przeszarżowali. Polacy potrafią wiele wybaczyć, ale w obliczu tej ogromnej klęski, jaka nawiedziła Bory Tucholskie, cały naród się jednoczy, pomaga i wspiera. Czyż szydzenie z niesienia pomocy z tak niskich pobudek jak próba powstrzymania spadających słupków sondażowych nie zasługuje na najwyższe potępienie? Na dodatek krytyka dotycząc obecności dziennikarzy przypomina naszym zdaniem słynną filozofię Kalego. Jak rządowi przy każdej okazji towarzyszy ekipa TVPiS to jest w porządku?

Poprzedni artykułCzy za błąd jednego człowieka setki ludzi stracą pracę? Rząd znowu nie przemyślał konsekwencji swoich działań.
Następny artykułBronisław Wildstein masakruje PiS. Władza, która nadstawia ucha chórowi pochlebców jest przegrana.