22 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDziennikarz związany z PiS do ofiar nawałnicy: powinniście się ubezpieczyć

Dziennikarz związany z PiS do ofiar nawałnicy: powinniście się ubezpieczyć

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” Łukasz Warzecha w swoim najnowszym vlogu powiedział do ofiar nawałnic: „Trzeba było się ubezpieczyć”. Według Warzechy poszkodowani popełnili błąd, że się nie ubezpieczyli i teraz powinni za to zapłacić.

Łukasz Warzecha w swoim najnowszym vlogu odniósł się do kwestii nawałnic z wolnościowego punktu widzenia. „Dlaczego dbać o swoje bezpieczeństwo? Dlaczego kupować ubezpieczenia, jeśli później przyjdzie dobry rząd i wypłaci pieniądze?” – spytał Warzecha.

Reklamy

Zdaniem publicysty zadaniem rządu jest pomoc tym, którzy sami by sobie nie poradzili w sytuacji wyjątkowej, a taką jest z całą pewnością klęska żywiołowa.

 

Czy wypłacanie pomocy z pieniędzy rządowych nie jest oszukiwaniem tych, którzy wykupili prywatne ubezpieczenie? Oni również składają się na pomoc dla tych pozostałych – pytał retorycznie na koniec vloga Warzecha.

https://twitter.com/rafalpszymanski/status/899371706468503552

My tylko przypominamy, że gdy podobne zdanie przed wielu laty wypowiedział nt. poszkodowanych Włodzimierz Cimoszewicz społeczeństwo nie zostawiło na nim suchej nitki. Przypominamy też, że nie wszystkich stać na ubezpieczenie.

Źródło: Do Rzeczy, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!