[Counter-Box id="1"]

Leśnicy mieli pomóc ofiarom burz, a demonstrowali poparcie dla ministra. Towarzyszyły im hasła jak z PRL-u. osobliwa pikieta leśników w Białowieży.

Leśnicy na niedzielę zapowiadali ogólnopolski marsz po Puszczy Białowieskiej. Chodziło o solidarność z poszkodowanymi przez nawałnice mieszkańcami Pomorza, Kujaw i Wielkopolski. Podczas marszu mieli zbierać środki na pomoc. Jak poinformował rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, marsz to także “solidaryzowanie się leśników z całej Polski z działaniami ochronnymi podejmowanymi przez nadleśnictwa z obszaru Puszczy Białowieskiej”.

Reklamy

Wprawdzie łączenie tragedii, która dotknęła tysiące osób z okazywaniem poparcia dla wycinki lasu wydaje się być nieco dziwne, to wydarzenia na miejscu przekroczyły normy przyzwoitości. O wszystkim poinformował opinię publiczna dziennikarz Piotr Witwicki na Twitterze gdzie zamieścił zdjęcia z wiecu. Widać na nim dwa transparenty z hasłami: “Nadzieja w Szyszce dla Puszczy i dla was – społeczny ruch obrony Puszczy Białowieskiej” oraz “Popieramy działania ministra prof. Jana Szyszko – społeczeństwo”.

Internauci od razu zobaczyli analogię.

https://twitter.com/zlypanmusztarda/status/899280007826165760

Leśnicy już wcześniej demonstrowali w obronie ministra Jana Szyszki i jego polityki. Przyjechali nawet do Warszawy w dniu głosowania nad wotum nieufności dla ministra środowiska. Brali udział konferencji „Jeszcze Polska nie zginęła – wieś”, współorganizowanej przez resort Szyszki.

Wówczas Lasy Państwowe przekonywały, że leśników nikt nie zmusza do wyjazdu na tego rodzaju wydarzenia, że to ich własna inicjatywa. W PRL niektórzy tez sami z siebie biegali na pochody. Bali się, że stracą pracę.

 

 

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułDziennikarz związany z PiS do ofiar nawałnicy: powinniście się ubezpieczyć
Następny artykułOto prawdziwa twarz pisowskiego państwa. Podsłuchy, inwigilacja, śledzenie