Od miesięcy TVP ukrywała, że w ślad za romansem prezesa Jacka Kurskiego z byłą już dyrektor Joanną Klimek szły nieprzeciętne gratyfikacje finansowe – ustalił FAKT i podał, że para spotykała się poza pracą już w czasie Euro 2016 zaś Kurski podaje termin sierpień, by prawda o premiach dla kochanki nie wyszła na jaw.

W styczniu biuro prasowe TVP dementowało tekst „Gazety Wyborczej”, która napisała, że w 2016 r. Klimek dostała 50 tys. zł brutto nagrody. TVP zapewniała, że „żadna z przyznanych premii nie opiewała na taką kwotę”.

Reklamy

Jak donosi FAKT biuro prasowe TVP zapomniało dodać, że suma premii i nagród, jakie dostała była… wyższa niż owe 50 tys. zł brutto, czyli 34 tys. zł na rękę! I to dwukrotnie! Klimek w niespełna 5 miesięcy dostała aż cztery tzw. “ekstrawypłaty” z TVP, borykającej się przecież z kłopotami finansowymi! Gdy związek z Kurskim nabierał rumieńców, premie rosły. Zaczęło się od 13 tys. zł i 10 tys. zł, ale 21 lipca Klimek dostała… nagrodę specjalną prezesa TVP! Przelew opiewał na 18,2 tys. zł. A już trzy tygodnie później dostała rekordową w czasie swojej pracy premię aż 19,6 tys.!

Ech… mimo wszystko nie zazdrościmy, bo nie ma w tym za grosz romantyzmu, a jest żenada.

Z ostatniej chwili:

Biuro prasowe TVP dementuje doniesienia Faktu. Twierdzi, że “Pani Joanna Klimek, z własnego wyboru – zamiast podwójnego – pobierała jedynie standardowe pojedyncze wynagrodzenie przysługujące dyrektorowi TVP, w wysokości zgodnej z Regulaminem Wynagradzania.” Twierdzi, że “w okresie jednoczesnego pełnienia funkcji dyrektora dwóch jednostek organizacyjnych dyr. Joanna Klimek, oprócz bieżących obowiązków, odpowiadała za szereg kluczowych dla TVP projektów realizowanych w tamtym okresie. (…) Wszystkie te projekty zakończyły się sukcesami i stąd wynikały przyznane jej w 2016r nagrody. Łączna wartość nagród, pomimo uzyskanych efektów w pracy, była znacznie niższa niż nominalne wynagrodzenie dyrektora za pełnienie podwójnego zakresu obowiązków, z którego to wynagrodzenia – zrezygnowała.

Dyr. Klimek była jedną z 208 osób nagrodzonych w 2016 roku. Nie była również najbardziej nagradzaną osobą w telewizji. Wyższe od dyrektor Klimek nagrody uzyskało w 2016r. dziewięciu innych pracowników TVP.”

Całość oświadczenia, w którym nie padają żadne kwoty można znaleźć tutaj.

A my tylko przypominamy wysokość najniższej krajowej pensji, która wynosi 2 tysiące złotych.

Źródło: FAKT

Poprzedni artykułPosłowie PiS szantażowali Biedronia. Jak nie będziesz uległy to Słupsk może zapomnieć o pomocy
Następny artykułFatalny Morawiecki zamiast beznadziejnej Szydło? Plan PiS skazany na porażkę