Odlot Cejrowskiego. Kapliczki mają chronić przed burzą

Podczas poniedziałkowej audycji na antenie Radia Koszalin Wojciech Cejrowski powiązał nawałnice z obecnością – i jej brakiem – symboli religijnych na posesjach. Wcześniej takie głupoty wypisywała na Twitterze Joanna Szczypińska. Rzecznik PSL pokazał jak to wygląda w praktyce.

Wiele dni temu w odpowiedzi na twitt jednej z internautek, przedstawiający zniszczony przez wichurę dom, Joanna Szczypińska odpisała, ze widziała “bardzo wiele krzyży przydrożnych i kapliczek, wsród ogromu zniszczenia. Drzewa i słupy energ leżały a krzyże i kapliczki ocalały.”

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Teraz do tej narracji wrócił Wojciech Cejrowski na antenie Radia Koszalin, w programie “Radiowy Przegląd Prasowy”, który prowadzi do spółki z Andrzejem Rudnikiem. Panowie rozmawiali o nawałnicach, które przeszły przez Polskę, spustoszyły wiele miejscowości, a ludziom niejednokrotnie odebrały dorobek życia. Andrzej Rudnik porównał krajobraz w Borach Tucholskich i na Kaszubach do detonacji bomby atomowej. Wojciech Cejrowski nie podzielał tej mocnej reakcji. Stwierdził, że to normalne zjawiska przyrodnicze i “trochę wiatru”. Przypomniał, że obecnie jesteśmy w fazie ocieplenia klimatu.

– Natomiast pan ma się czego bać. Wie pan czemu pan się bał? Bo pan się nie modlił – powiedział Cejrowski.

Podróżnik postanowił podzielić się ze swoim rozmówcą i słuchaczami obserwacjami natury religijnej. – Mój stryj przy ostatnich wichurach zaobserwował, że gdzie była kapliczka na posesji, tam wicher nie uderzył, zboża nie wyłożył. Gdzie się ludzie modlą i zapraszają księdza, żeby poświęcił ziarno przed siewem, tam nie wyłożyło się, a kto nie łazi do kościoła albo zbiory robi w niedzielę bądź w święto maryjne, temu się wyłożyło – powiedział.

Cóż… zapewne nie widział zdjęć z rozwalonymi kapliczkami. Jedno z nich zamieścił w sieci Jakub Stefaniak rzecznik PSL jako odpowiedź dla Joanny Szczypińskiej.

Źródło: Radio Koszalin, Twitter